Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

ما چه کاری انجام میدهیم ؟

نظارت

نظارت بر حسن اجرای طرح و نقشه های تهیه شده در راستای کسب نتیجه داخواه
نظارت

طراحی

طراحی پروژه های مختلف معماری شامل طراحی حجم، کانسپت، لنداسکیپ یا محوطه، نما، طراحی داخلی و...
طراحی

اجرا

اجرای طیف متنوعی از پروژه های معماری ازجمله بازسازی، پروژه های طراحی داخلی، نما و...
اجرا

قبل - بعد

تفاوت را مشاهده کنید

80

تعریف و شناخت

95

جمع آوری اطلاعات

92

تجزیه و تحلیل داده ها

96

کانسپت و ارائه ایده

فرآیند طراحی و خلق اثر معماری

شایان ذکر است تعامل و همراهی کارفرما در تک تک مراحل برای دستیابی که فضایی خوشایند و مطلوب برای کاربران فضا همیشه و در همه حال جزو اصلی فرآیند طراحی معماری در استودیو والاد میباشد.

  • تعریف و شناخت
  • تجزیه و تحلیل داده ها
  • شکل گیری کانسپت و ایده ها
  • برنامه ریزی فیزیکی
  • طراحی جزئیات پروژه
  • نقشه ها، تصاویر سه بعدی

در این مرحله، با جمع آوری اطلاعات میدانی و بررسی موقعیت قرارگیری بنا، داده ها و آمار موجود، مقررات و ضوابط ملی و منطقه ای و دریافت نظرات و نیازهای کارفرما، دور نمایی از کلیت پروژه بدست می آید. طراحی معماری این بخش فاز مطالعات پروژه را تشکیل می دهد.

تجزیه و تحلیل داده ها در چند بعد صورت میگیرد، نخست در این مرحله به بررسی وضعیت هایی همچون وضعیت قرار گیری پروزه و همسایگی آن با سایر پروژه ها و بنا ها و تغییرات اقلیمی و … منطقه می پردازیم و در گام بعد ویژگی های فرهنگی و اجتماعی بستر پروژه مورد بررسی قرار و تحلیل قرار میگیرد.

بی تردید حساس ترین و پر چالش ترین بخش در فرآیند طراحی معماری، تبدیل ایده به فرم است. این مرحله همان خلق فرم است. نحوه تبدیل ایده به فرم به عوامل گوناگونی بستگی دارد که از آن جمله می توان از کانسپت پروژه، تجربه طراح و مجموع فرم هایی که ردپایی در ذهن طراح برجای گذاشته اند را نام برد.

در این مرحله تقسیم بندی فضا ها و جزئیات موجود در فضای اصلی صورت میگیرد , اگر چه اندازه و نوع قرار گیری فضا ها شاید بعدا تغییر کند اما باید در این مرحله فضای فرضی و اندازه فرضی برای هر اتاق و فضای دیگری اختصاص داده شود و فضا ها از یکدیگر جدا شوند . معمار باید در این بخش از طرح معماری تقسیم بندی شماتیک فضا های مختلف را انجام دهد

اطلاعاتی همچون داشتن تصویری از فضا بندی ها و فضای شماتیک سازه میتواند در ترسیم فضا ها و حجم سازه موثر باشد , در این مرحله معمار به ارائه عوامل دیگری بر طرح می پردازد و موجب کامل تر شدن طرح مورد نظر میشود و طراحی حجم و فضای سازه در این مرحله تا حد زیادی پیش خواهد رفت و آماده طراحی نهایی میشود .

بعد از انجام این کار ها و بدست آوردن اطلاعات مختلف نوبت به این میرسد که طراح بنا به سلیقه خود در ابتدا به شیت بندی در معماری به روش های مختلف همچون شیت بندی با فتوشاپ و یا شیت بندی دستی بپردازد و در ادامه با استفاده از این طرح نقشه و پلان نهایی خود را با استفاده از نرم افزار های معماری طراحی کند و به مهندس مجری پروژه تحویل دهد

مشاهده تمام پروژه ها