Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

سوالات متداول

سوالات متداول

مراحل ثبت سفارش و اجرای پروژه به چه صورت انجام میشود؟

مرحله اول ( قرار حضوری )

ابتدا کارشناسان گروه معماری والاد استودیو جهت بازدید از فضای شما اقدام خواهند کرد یا اینکه میتوانید قبل از بازدید از ملک شما ، به دفتر گروه معماری والاد استودیو مراجعه کنید و همچنین از نمونه پروژه های ما بازدید فرمایید . در این مرحله ضمن مشاوره و دریافت نیاز ها و خواسته های شما تمامی نمونه کارها و سبک های متفاوت به شما نمایش داده خواهد شد تا ضمن کسب اطمینان خاطر شما ، طراحان ما آگاهی کامل به علایق و سلایق شما را داشته باشند . 

مرحله دوم ( طراحی )

بعد از توافق بر روی طرح و عقد قراراد و پرداخت هزینه طراحی ، فرایند طراحی آغاز خواهد شد و طی مدت زمان تعیین شده طراحی به اتمام خواهد رسید و آلترناتیو های گوناگونی نیز خواهد داشت .

در صورت تمایل به ایجاد تغیراتی در طراحی داخلی آیا این تغییرات اعمال خواهد شد ؟

بله تا زمانی که طرح صد در صد مورد تایید و مورد پسند کارفرما باشد ، بدون دریافت هزینه اضافی قابل تغییر است . لازم به ذکر است که با مهارت و تجارب طراحان گروه معماری والاد تاکنون این چنین موردی نبوده است و همواره حداکثر رضایت کارفرما های عزیزمان را داشته ایم .

مرحله سوم ( اجرا )

بهد از تایید نهایی طرح ، پیش فاکتور اجرایی آماده خواهد شد تا کارفرما از حدود هزینه مورد نیاز جهت اجرا آگاهی یابد و بعد از تایید پیش فاکتور پروسه اجرایی پروزه آغاز خواهد شد

به چه منظور بازدید از پروژه انجام می شود ؟

در مرحله اول کار فرما پس از تماس با شرکت ، روز و ساعت مشخصی را جهت بازدید و مشاوره هماهنگ می کند و بعد از آن مهندسین و مشاورین ما برای انجام عملیات بازدید و مشاوره حضوری به محل پروژه حضور به عمل می رسانند و بعد از بازدید پروژه و دریافت نیازهای کارفرما و پتانسیل پروژه در امر طراحی و اجرا ، شروع به انجام عملیات برداشت و صورت وضعیت از پروژه می کنند و مشاورین ما بعد ازاتمام عملیات برداشت از کارفرما جهت بازدید از نمونه کارهاى انجام شده در زمینه طراحی و اجرا و بهره گیرى از سلیقه کارفرما دعوت به عمل می آورند.

مرحله طراحی به چه صورت انجام می پذیرد ؟

س از برداشت نقشه وضع موجود فضا توسط مهندسین و مشاورین شرکت و بهره گیرى از نیازها و سلیقه کار فرما ، مرحله طراحى پروژه در قالب فاز یک ، فاز دو ، و طراحى سه بعدى انجام مى گردد و بعد از جمع بندى و توافق با کار فرما ، ادیت های لازم بر روی طرح اعمال می گردد و در نهایت با توافق با کارفرما و جلب رضایت وی در زمینه طراحی وارد فاز بعدی خواهیم شد .

قبل از قرارداد

چگونه یک پروژه ساختمانی برآورد هزینه می شود ؟

س از نهایی شدن طرح توسط کارفرما می توان هزینه تقریبی را محاسبه کرد و نحوه آن به این صورت می باشد که با توجه به اندازه فضا و میزان متریال و المان های به کار برده شده در طرح و استعلام قیمت خرید مواد و مصالح و همچنین محاسبه دستمزد نیروی کار در پروژه می توان هزینه تقریبی و مدت زمان اجرای پروژه را محاسبه کرد و یکی از ملزوماتی می باشد که باید در متن قرارداد ذکر شود تا کار فرما بتواند با توجه به میزان بودجه در نظر گرفته شده برای پروژه تصمیم گیری کند.

چرا کار با شرکت معماری مقرون به صرفه تر می باشد ؟

به این دلیل که پیمانکارانی که با شرکت های معماری همکاری می کنند اغلب به صورت ثابت می باشند و شرکت ها از این مزیت بهره برده و با قیمت بسیار پایین تری با آنها قرار داد می بندند. در خرید متریالهای مصرفی در پروژه معمولا تخفیفات همکاری دارند واین تخفیف ها را برای کار فرما لحاظ می کنند.

سوالات بیشتری دارید ؟